Spolupráce s obcí

Spolupráce s partnery – obcí a dalšími subjekty

---------------------------------------------------------------------------

- Propagovat MŠ jako pevnou součást obce v očích veřejnosti prostřednictvím spokojených dětí a rodičů.
Termín : trvalý úkol , všechny pracovnice.

- Důsledně prosazovat zájmy MŠ při jednání se zřizovatelem, zohledňovat prospěch dětí.
Termín : trvale , ředitelka MŠ.

- Využívat svých kompetencí ke zvyšování úrovně služeb rodičů, ke zkvalitnění materiálně-technického zabezpečení provozu.
Termín : trvale, ředitelka MŠ.

- Podílet se zajištění kulturního programu pro veřejné akce – vítání do života, besídka pro seniory aj.
Termín: dle potřeby : Maňásková, Chaloupková. Gregorová

- Využívat dle potřeby služeb pracovníka obce.
Termín : průběžně, ředitelka a starosta obce.

- Podílet se na každoročních prověrkách BOZP.
Termín : ředitelka , zástupce obce.

- Provádět výběr příspěvku rodičů na provoz MŠ.
Termín : 1x měsíčně, ředitelka MŠ.

- Zajišťovat napojení bezpečnostního systému
MŠ na pult centrální ochrany a soukromý byt ředitelky, případně jiné pracovnice.
Termín : denně, ředitelka, pověřená pracovnice.

- Udržovat úzký kontakt se starosty spádových obcí /Dobrkovice a Kelníky, Doubravy, Částkov /, a základě dohody zabezpečovat odvádění dětí k autobusovým linkám, kde si je přebírají rodiče či pověřené osoby.
Termín : podle potřeby, odpovídá ředitelka MŠ, a pí. Gregorová Renata a Turečková Naděžda.

- Spolupracovat se zubní lékařkou MUDr. Žákovskou při zabezpečení preventivních prohlídek chrupu dětí.
Termín : 2x ročně , zabezpečí : lékařka a ředitelka MŠ.

- Z obecní knihovny využívat průběžně literaturu dětskou i odbornou včetně periodik a naučné literatury pro mládež.
Termín : průběžně, všechny učitelky.

-Využívat místních společenských organizací k rozvoji poznání dětí - návštěva hasičské zbrojnice, vycházka ke krmelci, podle možnosti zapojovat rodiče- členy spolků - do akcí MŠ.
Termín : trvale, všechny učitelky.

- Plán spolupráce s místní ZŠ tvoří samostatnou přílohu.

Mobil: 739 88 70 73
Pevná linka: 577 99 60 81

V pátek 10.11. se u předškoláků uskuteční zážitkový vzdělávací program Buďme kamarádi, seznamující s možnostmi dětí s různými zdravotními handicapy.

MŠ Velký  Ořechov

Velký Ořechov 27, 763 07