Spolupráce s rodiči

Mámo, táto, přidejte se k nám !

Aneb na co se budeme těšit ve školním roce 2014 - 15 .

Září :

• divadélko ve školce (ředitelka)
  • schůzka s rodiči (seznámení s koncepcí, plány akcí, organizačním řádem a školním řádem), všechny učitelky 13.9.
  • zahájení kurzu hry na flétnu u předškolních dětí dle zájmu, odpovídá Gregorová
  • zahájení kurzu Začínáme s angličtinou - předškoláci, dle zájmu, odpovídá Maňásková

Říjen:

• pouštění draků společně s I. třídou ZŠ (Chaloupková)
  • podzimní čarování (všechny učitelky)

Listopad:

• zájezd na představení Soukromé střední školy pedagogické a sociální ve Zlíně (ředitelka)

Prosinec :

• Mikulášská nadílka
  • Vystoupení na besídce pro seniory pro obce Velký Ořechov .
  • Vánoční besídka (všechny pracovnice)

Leden :

• schůzka s rodiči s ukázkou práce s předškoláky (všechny)
  • divadélko v MŠ (ředitelka)
  • vycházka ke krmelci (Chaloupková, Jančaříková)
  • návštěva předškoláků v I. třídě ZŠ (Chaloupková)

Únor :

• fašankový karneval (všechny učitelky)
  • sáňkování s I. třídou (Chaloupková)
  • zahájení předplavecké výchovy v CPA Delfín Uh. Brod (ředitelka)

Březen:

• divadélko v MŠ (ŘŠ)
  • festival Zlínský škrpálek (Gregorová, Chaloupková)

Duben:

• svátek čarodějnic (všechny)

Květen:

• besídka pro maminky (všechny)

Červen :

• dětský den Putování za pohádkou (všechny)
  • závodivý den s I. třídou (Chaloupková)
  • výletlodí po řece Moravě(všechny)
  • koncert žáku ZUŠ Morava ve školce
  • rozloučení s předškoláky (všechny)
  • nocování ve školce se stezkou odvahy (všechny)

Všechny pedagogické pracovnice jsou rodičům k dispozici k výchovným konzultacím, v průběhu ledna jsou pak plánovány rozhovory s rodiči, jejichž dětem doporučujeme vyšetření školní zralosti. Plán aktivit je předběžný a může být měněn či doplňován. Očekávány jsou návrhy, připomínky a pomoc z řad rodičů.

V případě atraktivní nabídky bude program doplňován o divadélka, koncerty a další zajímavé akce.

Kroužky pro předškoláky:

Hra na zobcovou flétnu – 1- 2 x týdně cca 30 min, předpokladem je vlastní flétnička, sešit na písničky. Vede Lenka Gregorová.

Předškolní angličtina - 1 x týdně 45 minut společně a individuálně v ranních a odpoledních činnostech - jde o osvojení základů mluvené formy řeči, reakci na jednoduché anglické fráze, přiměřená slovní zásoba v tématech : barvy, číslice 1 – 10, hračky, ovoce a zelenina, rodina, zvířata, počasí, tělo, písničky, říkanky k tématu. Vede Alena Maňásková

Pro všechny děti :

Od března 2015 začneme jezdit do předplavecké výuky v CPA Delfín Uherský Brod. Jde o 20 lekcí vytváření kladného vztahu dětí k vodě, hry s vodou, prvotní plavecké pohyby atd. Předpokládaná cena 1200,- Kč za dítě, přesně bude stanovena na základě ceny dopravy. Děti budou potřebovat plavky, velký ručník a dlouhovlasé děti plaveckou čepici.

Mobil: 739 88 70 73
Pevná linka: 577 99 60 81

V pátek 10.11. se u předškoláků uskuteční zážitkový vzdělávací program Buďme kamarádi, seznamující s možnostmi dětí s různými zdravotními handicapy.

MŠ Velký  Ořechov

Velký Ořechov 27, 763 07