po projednání se zřizovatelem rozhodla ředitelka o uzavření  mateřské školy z důvodu epidemiologické situace v souvislosti s nárůstem rozšířeni COVID 19 na  území ČR od pátku 13. března 2020. Potvrzení o uzavření MŠ k žádosti o ošetřovné pro zaměstnavatele bude vydávat pí. ředitelka nebo pí. zástupkyně v pracovních dnech od 8 do 12 hodin. Informace o délce uzavření upřesníme v pátek 20. března 2020.

S platností od 11.3. 2020 do odvolání je zrušen plavecký výcvik z důvodu uzavření škol.

Sdělení rodičům dětí Mateřské školy Velký Ořechov

a žáků Základní školy Velký Ořechov.

Zastupitelstvo obce Velký Ořechov rozhodlo o poskytnutí příspěvku na stravné ve výši 25,- Kč na osobu a den pro děti a žáky s trvalým pobytem na území obce Velký Ořechov. Dle vyhlášky o školním stravování nelze poskytovat dotované žákovské obědy, pokud neprobíhá výuka ve škole. Školní jídelna proto nabízí možnost pro děti a žáky vyzvednout po dobu uzavření škol oběd za plnou cenu, která činí 75,- Kč,

z toho dítě nebo žák uhradí 50,- Kč a obec doplatí 25,- Kč. Jídlo si budete moci vyzvednout od 10,45 do 12 hodin do jídlonosičů, případně sníst v jídelně. Gramáž potravin bude dle porcí pro cizí strávníky, tedy pro dospělé.

Služba začne fungovat v pondělí 16. března a bude zajištěna po dobu uzavření škol.

Pokud máte zájem o tuto službu, lze si objednat oběd e-mailem na adrese

jidelna @msorechov.cz nebo telefonicky na 733 470 578 a to den předem nebo ráno do 7,15 hodin. Nelze se přihlásit prostřednictvím současného žákovského účtu, ten slouží pouze pro běžné žákovké stravování. Protože jde o mimořádnou situaci, jídlo nebude vydáváno přes čipy a stravné se bude platit hotově v kanceláři ŠJ.

Případné další dotazy zodpoví vedoucí ŠJ pí. Čagánková.